29.01.2022. Czeka nas selekcja naturalna

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych zmarło z powodu panującej pandemii 2732 osoby. Dwa dni wcześniej (26.01) – 3408 osób. Tragiczne wartości śmierci V fali wariantu omikron zbliżają się do szczytów z grudnia 2020 roku, kiedy dziennie umierało w USA ponad 4 tys. osób. Teraz w Stanach umiera więcej ludzi niż w szczytach wariantu delta.

Wiemy jaką w tym tragicznym bilansie odgrywa rolę liczba osób zaszczepionych dwoma i trzema dawkami szczepionki. Szczepienie bezapelacyjnie chroni od cięższego przebiegu choroby i śmierci w dobrze ponad 90% w zależności od wieku i stanu zdrowia. Statystyka pokazuje wszystko czarno na białym. W świecie użyto już 10 mld. dawek szczepionki! Znamy skutki ich działania. https://www.euractiv.pl/section/zdrowie/news/pandemia-szczepienia-koronawirus-polska-europa-swiat-covid19-porownanie/

Stany Zjednoczone należą do grupy krajów wysokorozwiniętych ze stosunkowo niedużą liczbą ludzi zaszczepionych w porównaniu do większości państw Unii Europejskiej. Dane z 27.01.2022 roku wskazują, że w USA na 100 mieszkańców zaaplikowano 161 dawek szczepionek dla osób, które zostały zaszczepione trzema lub dwoma lub jedną dawką. W Polsce niestety jest jeszcze gorzej. Dane z 28.01.2022 roku mówią o 135 dawkach na 100 mieszkańców, w tym trzecią, z powodu kalendarza szczepień i specyfiki wariantu omikron kluczową dla bezpieczeństwa dawką jedynie ok. 17%. Znaczy to tyle, że ponad 80% ludzi jest w większym lub mniejszym stopniu narażonych na zarażenie, ciężki przebieg choroby i śmierć.

W Polsce czeka nas masa śmierci, której mogliśmy zapobiec. Będzie gorzej, tragiczniej niż w Stanach.

Dr Aneta Afelt, członkini Zespółu ds. COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW powiedziała dwa dni temu w telewizji TVN i w rozmowie z Jarosławem Kopczem w GW (28.10), że jest przerażona, bo ludzie w Polsce, w XXI wieku, w przededniu kulminacji V fali, w kraju zaliczanym do wysokorozwiniętych z powodu kardynalnych błędów władz w zarządzaniu kryzysem pandemicznym oraz irracjonalnym i skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem dużej części ludności skazuje się wbrew wiedzy naukowców i możliwości organizacyjnych i technologicznych na naturalną selekcję w obrębie gatunku, jak u zwierząt. Znaczy to tyle, że czeka nas morze śmierci, a odejdą najsłabsi, najstarsi, ci, którym powinniśmy się w szczególny sposób opiekować i pomóc. Powszechnie uznaje się, że właśnie to jest miarą człowieczeństwa i rozwoju cywilizacji.

Władza, państwo i my wykazujemy się nieudolnością i przerażającą obojętnością. Lekceważeniem ludzkiego życia. Skrajnie głupim egoizmem.

Jeżeli nie wyciągniemy z tego czasu pandemii odpowiednich wniosków to nie zasługujemy na nic lepszego, jak samotność, słabość i cierpienie, od których teraz, bezdusznie odwracamy wzrok.

Rozmowa z dr Anetą Afelt w GW:

https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,28049464,dr-aneta-afelt-koniec-pandemii-moze-bo-mamy-teraz-selekcje.html?_ga=2.143870000.486779619.1643396536-1468593264.1606886374#S.tylko_na_wyborcza.pl-K.C-B.1-L.1.maly

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s