09.03.2022. / „Nie widzimy uzasadnienia dla polskiej propozycji…”

foto: Republic World

„Nie widzimy uzasadnienia dla polskiej propozycji dotyczącej samolotów MIG… i budzi ona obawy w całym NATO” – powiedział szef Pentagonu w odpowiedzi na szeroko rozpowszechniony oficjalny komunikat MSZ dotyczący niezwłocznego przekazania armii amerykańskiej 1/3 naszych sił powietrznych. Kontekst znamy, efekt widzimy.

Agnieszka Romaszewska w nocy skomentowało to na FB tak:

„Możliwe opinie opozycji w sprawie przekazania samolotów Ukrainie. Ściągawka. Na wypadek, gdyby ktoś z moich antyrządowych znajomych (to między innymi o mnie – przyp. autora) zapomniał o jakiejś możliwości, to ją tu umieszczam poniżej.

1) Stany Zjednoczone mają niejasną pozycję, ale wypychają Polskę naprzód i Polska – przekazuje samoloty.

Szalone posunięcie. Narazili kraj na ryzyko wciągnięcia w wojnę. Wyszli przed szereg. Wymachują szabelką. Są na pasku Waszyngtonu zamiast dbać o własne interesy/zamiast uzgadniać wszystko z sojusznikami w EU (wybór wariantu zależy od kierunku opozycji)

2) Stany Zjednoczone mają niejasną pozycję, ale wypychają Polskę naprzód, a Polska nie przekazuje samolotów. Zakulisowe rozmowy się przeciągają, na Ukrainie giną ludzie.

Tchórzliwe zachowanie, fałszywi przyjaciele Ukrainy, niewrażliwi na cierpienia Ukraińców, naśladowcy Orbana, zawsze bliżej Putina niż Zachodu.

3)Stany Zjednoczone mają niejasną pozycję, ale wypychają Polskę naprzód i Polska, podejmując wyzwanie, dąży do wyjaśnienia pozycji USA.

Nieprofesjonalne zachowanie. Zaskakiwanie najważniejszego sojusznika. Jak można podejmować nieuzgodnione kroki. Katastrofa polskiej dyplomacji.

Jednym słowem, jak nie patrzeć d…pa z tyłu.”

Tyle Agnieszka z pozycji prorządowych. Zapomniała, co prawda, o sentencji Jacka Kurskiego, która od lat jest podstawą rządowej polityki PiS: „to lipa, ale ciemny lud to kupi” i że : „nie będą nam tutaj w obcych językach…” – jak mawia prezydent Duda, który ciągle się uczy… choć nie wiadomo, kto ich uczy i o czym. O tym dowiemy się lub nie później, jutro, pojutrze, bo zewsząd słyszę, że pierwszą ofiarą wojny jest prawda, jakby w czasie pokoju było inaczej… O kuszącej sile „tkm” i parciu na „szkiełko” Agnieszka też zapomniała. A wszystko to razem zmieszane a nie wstrząśnięte.

Zapomnieli, że powinni decydować i decydują ci, co mają jakiś plan.

A tak w ogóle to „Timeo Danaos et dona ferentes” (Boję się Greków przynoszących dary).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s