30.01.2021 / Jest taki kraj… tuż obok.

The President and the Prime Minister of Estonia (via Irinka)

Nie wymyślimy tego za Was.

Te Panie nie wywołają wojny. Te Panie nie powiedzą, że tylko one mają rację i nie rozkażą okutym jak na wojnę policjantom stawać na drodze protestującym kobietom. Te Panie nie są zgorzkniałymi, schorowanymi frustratami, dla których jedyną przyjemnością jest być w swoim gronie i knuć, co by tu zrobić, by władzy raz zdobytej nie oddać. Te Panie nie muszą kłamać, gdy siadają do rozmowy. Te Panie mogą pójść na spacer do parku i wiedzą 100 razy więcej o świecie, życiu i innych ludziach niż ograniczeni swoimi wizjami władzy i swojej roli w historii pozamykani przez 50 lat w dusznych, małych, zamkniętych i brudnych pokojach faceci bez przyszłości.

Mamy nie nauczyły nas porządku, ojcowie mówili o władzy, sławie i pieniądzach. W szkołach słyszeliśmy to samo.

Jestem przekonany, że młodość i kompetencja a przede wszystkim płynąca z nich „dobra energia” przegoni tych nie znających się na niczym bezużytecznych „zbawców narodu”. Młodzi, kobiety organizujcie się i bierzcie władzę. To jest współczesność. Życie jest przed Wami. Oni zrobili już dość złego. Wolność, energia, młodość i potencjał intelektualny nie przeżywają kryzysów. To jest pic na wodę wygodny dla „inżynierów dusz”, by dalej mieć władzę nad wami i czerpać z niej garściami. Jesteście dziećmi i wnuczkami tych, którym udało się to, co było uznane za niemożliwe.

Nie wymyślimy tego za Was. Będziemy z Wami, będziemy na Was głosować, pisać artykuły, uzupełniać Wasze manifestacje naszą obecnością. Możemy służyć radą, przypominać o zapomnianych wartościach, wskazywać na rzeczy piękne, które nie przemijają, ale musicie to zrobić same i sami. Razem. To właśnie teraz dzieje się w świecie.

Młoda i piękna, 22 letnia czarnoskóra poetka z Los Angeles, Amanda Gorman w dniu inauguracji Joe Bidena, zwycięstwa wartości demokratycznych; wolności i pokoju wykrzyczała Ameryce i światu:

(…) bo światło jest zawsze, jeśli odważymy się je zauważyć, jeśli odważymy się je przeżyć. (…)

Tego oni nigdy nie zrozumieją, bo myślą wyłącznie o sobie, władzy i pieniądzach. Nam też trudno zapomnieć, że zła jest bardzo wiele a kłamstwo często się opłaca, bo prawda bywa subiektywna i ludzie potrafią to wykorzystać. Ale Wy, mając życie przed sobą? Świat może być lepszy… o tym też przypomina młoda poetka i wiemy, że ma rację. Bo teraz mimo wszystko jest lepiej niż kiedyś. Ale to młodość i wiedza zmieniają świat i decydują, jak będzie…

1 Comment

  1. Dobry w sumie pomysł marketingowy. Jeszcze te tenisówki, jak jakie licealistki. Żadna tam królowa brytyjska i pani Thatcher

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s