01.12.2021. / Wykres śmierci

Ten wykres mówi wszystko. To są fakty. Tragiczne i nieodwracalne dane. Czasu nie da się cofnąć. Te śmierci już są za nami i w nas, niestety u każdego z osobna. Ten wykres dotyczy też przyszłości. Będą następne zgony i tysięcy ludzi już nigdy więcej nie zobaczymy. Pożegnaliśmy i pożegnamy ich nieodwracalnie na zawsze.

Znowu setki zgonów dziennie. 01.12.2021 jak na razie najwięcej w IV fali- 570. Dzisiaj i w czwartek (04.12.) po 502 osób, razem ponad 1000! Jesteśmy w tej czarnej statystyce niechlubnymi liderami w skali europejskiej. Znamy też dane o śmierciach nadmiarowych, tzn. takich, których by nie było, gdyby nie pandemia. Od miesięcy ta liczba rośnie choć władza o niej milczy. Nie mówi nic, jakby tych śmierci nie było. My też milczymy, odwracamy wzrok.

W Polsce do 2020 roku średniorocznie umierało ok. 400 tys. osób. Od ponad roku umiera rocznie ponad 500 tys. Teraz jest tych covidowych, nadmiarowych śmierci ponad 170 tys. a eksperci szacują, że niedługo przekroczymy ogromną liczbę 200 tyś. zgonów bezpośrednio lub pośrednio spowodowanych pandemią i skutkami w systemie ochrony zdrowia, którą ona wywołuje. Wiemy doskonale, że wielu tych śmierci można było uniknąć.

Wiemy co należało zrobić i co nie zostało zrobione. Mówią i piszą o tym eksperci, rządy krajów demokratycznych lepiej lub gorzej realizują w praktyce wytyczne specjalistów. O tym też nie mówi władza, bo jest za swoje zaniechania, błędy i zwykłą głupotę odpowiedzialna. Nieuctwo nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Żądza władzy podobnie. Nie mówimy i my, bo też w części przyłożyliśmy do tego ręce.

Procent zaszczepionych ludzi w Polsce to jedynie 53,9% a władza nie zrobiła nic, by było ich więcej. Wszystkie jej decyzje ws. pandemii nie służyły walce ze śmiertelnym zagrożeniem lecz ich partykularnym, partyjnym celom – utrzymaniu i wzmacnianiu władzy. Godzimy się na to, chyba licząc, że nas choroba nie pokona a ofiarami będą inni. Inaczej tego wytłumaczyć się nie da. Tę skrajnie nieodpowiedzialną władzę nadal popiera 1/3 obywateli, większość jest obojętna a opozycja nie potrafi odsunąć od władzy ludzi, dla których śmierć setek tysięcy pozostawionych sobie samym obywateli nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

Kaczyński, Morawiecki, Dworczyk, Glapiński i kilkunastu innych funkcjonariuszy partyjnych (reszta bezrozumnie powtarza narzucone „przekazy dnia” – nie mają znaczenia) są w pełni odpowiedzialni za stan państwa, które jest bezradne wobec rzeczywistego zagrożenia. Państwo ma służyć jedynie im, wszystko inne też. Kłamią przy tym każdego dnia wykorzystując „gebelsowską” propagandę, by „białe nigdy nie było białe” i miliony ludzi uwierzyło w ich wizje „patriotyzmu” i nacjonalistyczne mity. „Narodowy program szczepień” i wspieranie przez oddanie im pola „antyszczepionkowców” jest jedynie jednym z przykładów tego wielopiętrowego zakłamania.

Pogarda dla bohaterów czasu pandemii, lekarzy, naukowców, pracowników służby zdrowia, tysięcy wolontariuszy i wszystkich innych odpowiedzialnych ludzi jest drugą stroną tego medalu. Podobnie jak brak nawet śladowej empatii, odcienia żałoby i zrozumienia skali strat… To się w głowie nie mieści, jak można przechodzić do porządku dziennego nad śmiercią 200 tys. ludzi i żałobą i stratą ich bliskich. Dla cierpiących ludzi nie płynie od państwa żadna pomoc.

Musimy wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Pamięć o ofiarach i bohaterach czasu pandemii zmusza do refleksji. W końcu nauka, dobra organizacja i odpowiedzialność przejmą względną kontrolę nad pandemią, opanują niebezpieczeństwo, ale widać wyraźnie, że my sami sobie potrafimy dostatecznie skutecznie szkodzić. Nie potrzebujemy do tego zaraźliwego wirusa. Wystarczy brak szacunku do nauki, kompetencji, niekontrolowany egoizm, głupota manipulowanych mas i niepohamowana, pozbawiona cugli prawa żądza władzy, która jest w stanie poświęcić wszystkich i wszystko dla chwili uniesienia i przywilejów. Irracjonalność i pogarda władzy dla życia i cierpienia innych ludzi udziela się innym. To tworzy dramatyczną synergię.

1 Comment

 1. Witam,
  Skąd pewność że te dane są prawidłowe?
  Nie trzeba długo szukać aby sprawdzić że nic się nie zgadza że statystykami które są podawane.

  Ja zrobiłem bardzo szybki research i na Googlach są prowadzone statystyki covid-19.
  Jest najwieksze źródło które promuje tą”pandemię” a jednak podaje że raptem zmarło 85tys osób w Polsce od początku pandemii!!!🤦🏼‍♂️

  Więcej umiera osób na nowotwory w Polsce…. Miesięcznie!!!

  https://vm.tiktok.com/ZM8W9PRgf/
  To link do danych które wrzuciłem na tiktoku

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s