17.10.2022. / Zwycięska IGA!

Piękny bukiet dla Igi za znakomity sezon; dwa wygrane wielkie szlemy, w sumie 8 zdobytych tytułów a przede wszystkim za momentami kosmiczny tenis, zwycięską, energetyczną wspaniałą grę. Gdyby jeszcze polscy kibice potrafili zachować się na trybunach – mielibyśmy frajdę, jak nikt dotąd. Iga, jesteś prawdziwą liderką kobiecego tenisa, piszesz jego historię! Twoje trwałe wsparcie dla walczącej o wolność Ukrainy jest wyrazem odpowiedzialności i zrozumienia swojej roli. Zasługuje na najwyższy szacunek. Iga, powodzenia w Texasie w turnieju 8 najlepszych w sezonie WTA i wielkie GRATULACJE!!!

W San Diego grałaś rewelacyjnie. Finałowy 3 set z Donną Vekic był tego znakomitym przykładem. Zresztą cały turniej przeszłaś jak burza. Chciałaś wygrać i wygrałaś a Twoje kończące piłki budziły zdziwienie i podziw u rywalek, że można aż tak dobrze grać. Młodziutką Cori Gauff, nadzieję amerykańskiego tenisa Twoja gra doprowadziła do łez – nie zna na nią odpowiedzi, Jessica Pegula, trzecia najlepsza w tym sezonie, doświadczona, solidna tenisistka spokojnie powiedziała, że dorównać Tobie nie potrafi. Twoje skupienie przed rozpoczęciem wymiany i w czasie gry a potem szczera radość ze sposobu zdobycia punktu i energia płynąca z gry są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Masz swój styl. Wiadomo, że tak grać nie można zawsze i wszędzie, ale to, że Ty tak grać potrafisz wystarczy za wszystko. Jeszcze raz wielkie gratulacje i JAZDA IGA, jak krzyczysz po wygranej piłce, gdy jesteś w dobrym nastroju. Gratulacje i podziękowania dla Twojego całego zespołu. Iga, żyj fajnie, pełnią życia, tak jak grasz.

foto: Tennis World. Uśmiechnięte Daria Abramowicz i Iga w towarzystwie facetów ze swojego zespołu; Macieja Ryszczuka i Tomasza Wiktorowskiego.

PS. Igo, mówiłaś, że teraz czytasz „Imię róży” Umberta Eco, to znakomita, poniekąd kryminalna historia uznawana przez wielu za jedną z najciekawszych, pełnych aluzji i i tropów książek XX wieku. Tam, w benedyktyńskiej bibliotece, ukryte i pilnie strzeżone jest wiele tajemnic… jedną z nich jest śmiech, odrzucana i tępiona radość, drwina i przyjemność. Odkryj je i trzymaj blisko przy sobie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s